تبلیغات
درک کامل از دین - فرصتی باید تا خون شیر شد
درک کامل از دین

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

فرصتی باید تا خون شیر شد

   

اندکی در مثنوی تاخیر شد                                  فرصتی باید تا خون شیر شد

خون در بدن انسان یک گردشی دارد. همه ما در زندگی خون دلهایی متعددی برایمان وجود دارد و اصلا یک مهندس حساب‌گر دقیق یک سیستمی را طراحی کرده است که خون در جریان بدن انسان به گردش می‌افتد و تبدیل می‌شود به شیر.

حالا این مثل را عرض کنم که خانمی که بچه شیر می‌دهد و قبل از اینکه بچه بدنیا بیاید همین خونی که در بدنش در حال گردش است که نجس و کثیف است وقتی وضع حمل می‌کند و بچه‌اش به دنیا می‌آید. خون در گردش در بدن مادر وارد پستان می‌شود و چه اتفاقی می‌افتد، که همان خون رنگین قرمز که نجس و کثیف است که همچنین خوردنش هم پر از ضرر است با یک تغییر و تحولاتی تبدیل به شیر می‌شود و این شیر شفا بخش است.

آن کسی که بدن را به این شکل آفریده  و این قدر دقیق و حساب شده کار کرده است این نکته را می‌خواهد به ما برساند که برای تبدیل شدن خون به شیر یک زمانی لازم است و یک مراحلی که این مراحل انجام شود خود به خود تبدیل به شیر می‌شود و اگر کسی شتاب‌زده باشد و عجله کند قبل از اینکه خون تبدیل به شیر شود و آماده شود به خواهد این ماده را بخورد به جای اینکه انسان شود و کودک درون جانش رشد بکند تبدیل به هیولا و خون‌آشام می‌شود. این درسی است که بدنمان به ما می‌دهد.

 هر مشکلی در زندگی آدم هر خبر ناگواری در زندگی انسان یک خون است که در دل انسان وجود دارد و انسان باید این خون دل را چکار کند؟ باید این خون دل را به حال خودش رها کند تا دوران خودش سپری بشود و کم کم همان خون که آلوده‌است و نجس است و... تبدیل به شیر می‌شود و وقتی که تبدیل به شیر شد انسان آن را می‌خورد و کودک درون جانش رشد می‌کند، نیرو می‌گیرد، توان کارپیدا می‌کند و بصیرتش روز به روز بیشتر می‌شود اگر انسان خدا را قبول نداشته باشد یا ربُ‌العالَمین را قبول نداشته باشد (ربُ‌العالَمین به معنای مهندسی است که این سیستم را طراحی کرده است.) به محضی که اولین خون دل در دلش وارد شد و اولین مصیبت در زنگی‌اش وارد شد از کوره در رفت و داد و فریاد کرد سعی کرد آن خون را بیاشامد این فرد قطعا خون آشام خواهد شد و جز تلخی و ناگواری و مرض چیز دیگری برایش به بار نخواهد نشست. ولی اگر این سراغش آمد رها کرد و از کوره در نرفت و در انتظار نشست کم کم این خون تبدیل به شیر می‌شود و به نتیجه می‌رسد. منتهی چیزی که این وسط باعث خرابی کار می‌شود این است که کسی ایمان نداشته باشد به اینکه این سیستم حساب کتاب دارد یعنی فکر می‌کند که خون هیچ‌وقت تبدیل به خون نخواهد شد یا مثلا این خون تبدیل به شیر نخواهد شد اما این طور نیست تمام خونهایی که در زندگی انسان وجود دارد تمام خون دلهایی که وجود دارد اصلا تمام اینهارا همان مهندس در جهت همین مسیر قرار داده است که اینها تبدیل به شیر و معنویت و رشد انسان شود اگر انسان ایمانش ضعیف باشد و ایمان به مربی و یا ایمان به ربُ‌العالَمین نداشته باشد به این مصیبت مبتلا می‌شود.

پس ما باید به ربَ‌العالَمین باور داشته باشیم و ایمان داشته باشیم و هیچ وقت هم نگران نباشیم و مظطرب نشویم.

اللهُمَ صَلِ علی محمد وَ آلِ محمد

دانلود ورد

دانلود صوت 

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : علی آقاسی زاده

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • دوست دارید در این وبلاگ بیشتر در چه رابطه موضوعی باشد؟نویسندگان