تبلیغات
درک کامل از دین - خَلَقَ الانسانَ مِن عَلَق
درک کامل از دین

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

خَلَقَ الانسانَ مِن عَلَق

خَلَقَ الانسانَ مِن عَلَق

در همه جا این ترجمه به چشم می‌خورد که خداوند انسان را از خون بسته شده آفریده در حالی که هیچ‌جا و در هیچ لغتی علق به معنی خون بسته شده نیست بلکه علق به معنای علاقه است به طور مثال ما به فرزند، همسر، پدر و مادر علاقه داریم خداوند انسان را از  علاقه آفریده است اگر شخصی علاقه خود را دفن کند انسانیت خود را از دست می‌دهد اشخاصی در زمان ائمه و پیغمبران وجود داشتند که از اجتماع فاصله می‌گرفتند به طور مثال در زمان امام صادق† فردی بود که خانواده‌اش را رها کرد و به مسجد رفت و مشغول به نماز عبادت‌های طولانی و نماز شد خبر به امام صادق رسید که فلانی اهل حق شده است امام فرمودند: بگویید بیاید من کارش دارم مرد آمد و امام پرسیدند چکار می‌کنی؟ مرد گفت: من دنیا را رها کردم و مشغول عبادتم امام صادق† فرمودند: نترسیدی الاغ بشوی مرد گفت من نماز می‌خوانم الاغ بشوی یعنی چه؟ فرمودند: هر که از زندگی عادی بیرون رود حیوان می‌شود.

تمام کسانی که خودشان را از اجتماع دور کنند چهره باطنی آنها تبدیل به حیوان می‌شود خداوند انسان را از عَلَق آفریده است یعنی انسانیت انسان در اثر ارتباط پدید می‌آید، در غیر این صورت انسان اگر تنها باشد مانند انسانهای اولیه که تنها زندگی می‌کردند، با حیوان فرقی ندارد.

خداوند وقتی می‌فرماید: انسان (همین موجودی که روی دوپا راه می‌رود) اگر آمد و وارد اجتماع شد بعد از ورود به اجتماع انسان سر دوراهیقرار می‌گیرد یا به سمت مثبت (شاکر) یا به سمت منفی (کفور)حرکت می کند.

در سوره مبارکه الانسان آمده است:

هَلْ أَتَى عَلَى الإنْسَانِ حِینٌ مِنَ الدَّهْرِ لَمْ یَكُنْ شَیْئًا مَذْكُورًا (١)

إِنَّا خَلَقْنَا الإنْسَانَ مِنْ نُطْفَةٍ أَمْشَاجٍ نَبْتَلِیهِ فَجَعَلْنَاهُ سَمِیعًا بَصِیرًا (٢)

إِنَّا هَدَیْنَاهُ السَّبِیلَ إِمَّا شَاكِرًا وَإِمَّا كَفُورًا (٣)

إِنَّا أَعْتَدْنَا لِلْكَافِرِینَ سَلاسِلا وَأَغْلالا وَسَعِیرًا (٤)

إِنَّ الأبْرَارَ یَشْرَبُونَ مِنْ كَأْسٍ كَانَ مِزَاجُهَا كَافُورًا (٥)

انسان یکی از این چهار چهره را پیدا می‌کند: ۱ـ شیطان ۲ـ جن ۳ـ ملک ۴ـ آدم

وقتی میگوییم: اَعوذُ بِاالله مِنَ الشِیطانِ الرَجیم دنبال یک دیو یا پری که دیده نمیشود نباشیم بلکه همین آدم‌هایی که در مقابل ما هستند که داخل شناسنامه‌اش نوشته شده فلانی پسر فلان این شخص در درون شناسنامه باطنی‌اش می‌بیند که شیطان یا ملک و یا آدم است که اگر چهره‌اش پنهان باشد جن نامیده می‌شود به طور مثال چرا جنین این نام را دارد؟ جنین یعنی یک موجودی که در پشت پرده شکم مادر نهفته است و کسی نمی‌داند این جنین زشت است یا زیبا، دختر است یا پسر جن هم یعنی موجودی که چهره باطنی مخفی دارد.

اللهُمَ صَلِ علی محمد وَ آلِ محمد

دانلود ورد

دانلود صوت

 

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : علی آقاسی زاده

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • دوست دارید در این وبلاگ بیشتر در چه رابطه موضوعی باشد؟نویسندگان